město Vrchlabí

Vrchlabí leží uprostřed horského masivu Krkonoš a je branou do celého pohoří. Od 19. století je městem turismu. Je to město s plnou občanskou vybaveností. Naleznete zde veškeré nákupní možnosti včetně víkendů a svátků. Je také křižovatkou důležitých silničních tahů.  Autobusová i vlaková doprava skýtá možnosti pravidelných spojů do všech směrů.
Nejen díky výrobě automobilů ŠKODA je Vrchlabí moderním průmyslovým městem. Má kompletní sortiment služeb a dostanete zde opravdu vše.

vrchlabi

Město je protkáno bohatou historií a ta zde na Vás dýchá doslova na každém kroku. Užijte si pohodovou procházku městem. Při ní navštivte zámek a arboretum s působivou botanickou zahradou. Za návštěvu také stojí děkanský kostel sv. Vavřince postaveném v gotickém stylu. Neopomeňte také mariánský morový sloup, roubený dům U sedmi štítů či barokní kamenný most ze 17. století. Nebo se projděte historickými úzkými uličkami s původní architekturou. V původních roubených domcích najdete malé zapadlé krámky, útulné kavárničky i stylové hospůdky.

historie

Můžete také absolvovat nenáročný návštěvnický okruh městem nebo Naučnou stezku Vrchlabím, kde shlédnete všechny hlavní zajímavosti.